על עצמי

נולדתי בשנת 1951 בת"א.
מאז שאני זוכרת את עצמי תמיד נמשכתי במיוחד לשיעורי היסטוריה ותנועה גופנית. שני תחומים שמצאתי בהם מקורות בלתי נדלים לתובנות על שינוי,שכלול וצמיחה, הן בפן הפיזי והן בפן האינטלקטואלי, רגשי רוחני.
לאורך השנים למדתי ולימדתי היסטוריה ותנועה במסגרות שונות. שני תחומים שלכאורה שונים זה מזה, אך הם מאד משלימים זה את זה, כל תחום הטעין אותי באנרגיות רבות ואפשר לי לשמור על חיים מאוזנים.
כתרפיסטית בתנועה רכשתי ניסיון רב על אודות הגוף, התנועה, נפש האדם וצרכיו.   המפגש עם אוכלוסיות מגוונות תרם גם הוא את חלקו  להבנת המורכבות האנושית.
בשנים האחרונות החלטתי לרתום את כל הידע שצברתי בתחום התנועה ולחבר ערכת כושר לתחזוק יומיומי של הגוף. ערכה שמעבירה אלינו את האחריות לטיפול בגופנו בזמן ובמקום המתאימים לנו.
בדיעבד מסתבר שיצירת הערכה היוותה שלב חשוב עבורי בפיתוח שיטה ייחודית
לחיזוק שרירי ריצפת האגן.
לפני למעלה משנה בביקור שיגרתי אצל הגינקולוג שלי הוא אבחן שיש לי צניחת רחם מתקדמת והציע לי לבצע תרגילים לחיזוק הסוגרים, אחרת אצטרך לעבור ניתוח לא נעים.
היה ברור לי שניתוח אני לא מוכנה לעבור. האתגר האם אוכל להתמודד לבד עם הבעיה, היה גדול.
החלטתי לשלב בערכה שיצרתי גם תרגילי כיווץ ושחרור של שרירי רצפת האגן ומכאן צמחה לה שיטה פשוטה ,יעילה ומהנה שפתרה לי את הבעיה ואף את תופעות הלוואי שלה. בביקור הבא אצל הרופא אכן קיבלתי את האישור הרשמי כי חל שיפור מאד משמעותי,עד כדי כך שהוא אמר לי שלולא הייתי מזכירה לו את הבעיה הוא לא היה מבחין בכך. הוא הופתע מהתוצאות ונתן לי את ברכת הדרך לעזור ולסייע לנשים נוספות בעזרת השיטה שפיתחתי. המלצת הרופא